Ana sayfa SGK İş yeri nakli yaptığımızda işyerleri arasında aynı gün içerisinde SGK giriş çıkış...

İş yeri nakli yaptığımızda işyerleri arasında aynı gün içerisinde SGK giriş çıkış yapabilir miyiz?

İş yeri nakli yaptığımızda işyerleri arasında aynı gün içerisinde SGK giriş çıkış yapabilir miyiz?

385
0

30.09.2019 tarihi ile SGK işyeri tescili yaptırmış olup diğer şubeden nakil yapacağım ayın 30’unda hem çıkış yapıp aynı gün giriş yapabilir miyim?

 

 

Sigortalı nakli yapılabilmesi için işverenin aynı anda en az iki işyerinin bulunması ve bu işyerlerinin 5510 sayılı Kanun kapsamında aktif ve sigortalı çalıştırılan işyerleri olması, sigortalının nakil olabilmesi için de işe giriş bildirgesinde işten ayrılış tarihinin verildiği günü takip eden tarihin yazılmış olması gerekmektedir.

 

SGK İşyerinin Devri, Nakli  veya İntikali


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here