İş yeri adres değişikliği sonucu SGK şubesi değişmesi durumunda eleman alımlarında 27103’ten...

İş yeri adres değişikliği sonucu SGK şubesi değişmesi durumunda eleman alımlarında 27103’ten yararlanmak için hangi SGK şubesi ortalaması baz alınır?

123
0
PAYLAŞ

2018 yılında SMMM olarak faaliyet gösteren X kişisi ŞİŞLİ sgk ya bağlıydı ve 2018 ortalama çalışan sayısı 5 kişiydi. 2019 Ocak ayında X kişisi YMM olarak Bağcılar sgk bölgesine taşındı ve eski çalışanlarından 1 kişiyi istihdam etti.
Yeni personel alımında 27103’ten yararlanmak için ŞİŞLİ sgk’nın ortalamasını mı baz alacağım ? Yoksa Bağcılar sgk’yı mı baz alacağım?

(10.01.2019 12:02)

Yeni adresin bağlı olduğu gerçek kişi mükellefiyete ait SGK dosyasının yani Bağcılar sgk yı baz almanız gerekmektedir.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Mükellefin kardeşi sigortalı olarak çalışıyorsa 27103 sayılı teşvikten yararlanabilir mi?

SGK teşviklerinden doğru faydalanıyor muyum? nereden kontrol edebilirim?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK