Ana sayfa Çalışma Hayatı İş sözleşmesi gereği yol ve yemek ücreti alan personel doğum izni sırasında...

  İş sözleşmesi gereği yol ve yemek ücreti alan personel doğum izni sırasında yol ve yemek ücreti almaya devam eder mi?

  108
  0

  İş sözleşmesi gereği yol ve yemek ücretinin nakdi olarak verildiği personele, doğum izni sırasında yol yemek ücreti ödenmeli midir?

  İşçinin ücretli izinli olduğu günlerde brüt ücrete dahil olan ve süreklilik arzeden kalemlerde kesinti yapılmamaktadır. 

  Şirketimiz personel işe alımında personellere belirli süreli iş sözleşmesi imzalatmaktadır. Sözleşmenin sona ermesinden sonra yeni sözleşme yapılmamaktadır. Personel eski sözleşme ile çalışmaya devam ediyor. Belirli süreli iş sözleşmesi süresi bittikten sonra personel işe devam ederse sözleşme belirsiz hale gelir mi?

  Belirli iş sözleşmesinin yenilenmeden devam ettirilmesine iş hukukunda susma ve yenileme denir ve iş sözleşmesi böylelikle belirsiz hale gelmiş olur. İşçinin çalışma koşulları ve ücretinde meydana gelen değişiklikler işverenin de ıslak imzasını taşıyan iş sözleşmesiyle işçi tebliğ edilmelidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here