Ana sayfa SGK İş kazası veya meslek hastalığı geçiren bir personelin SGK’ya bildirilmesi gerekir mi?

  İş kazası veya meslek hastalığı geçiren bir personelin SGK’ya bildirilmesi gerekir mi?

  2
  0
  İş kazası geçirmiş bir personel hafif bir kazası olduğu için hastaneye gönderilmemiş. Sadece iş kazası formu doldurulmuş. Hastane bildirimi yapılmayan iş kazası için 3 gün içinde sgk bildirimi yapılmalı mıdır? 

  Eğer hastane ve polis bildirimi olmadıysa işçiye tıbbi müdahalede hastane ortamında bulunmadıysanız bu bildirimin kurum karşılığı olmayacaktır. 

  Ancak İş Kazası Meslek Hastalığı E-Bildirim formu İş Kazası geçiren ya da meslek hastalığına yakalanan sigortalılar için işverenleri tarafından kanunen bildirmekle yükümlü oldukları elektronik form uygulamasıdır ve bildirim yapılmalıdır.


  22.12.2020’de MUHSGK’yı onaya gönderdim. Muhtasar beyanım onaylandı. SGK tahakkukları onayda bekliyor. Vergi dairesine dilekçe verdim. SGK’yı arıyorum ulaşamıyorum. Ne yapmalıyım?

  Eğer bir hata mesajı almadıysanız bağlı bulunduğunuz sgm ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.


  Kaynak: SGK
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here