Ana sayfa Muhasebe İrtibat bürosu tescile tabi midir? Nereye başvuru yapmalıyız?

İrtibat bürosu tescile tabi midir? Nereye başvuru yapmalıyız?

302
0
İrtibat bürosu tescile tabi midir? Nereye başvuru yapmalıyız?

Firmamız İstanbul merkezli A.Ş’dir. Türkiye’nin 4 ilinde irtibat bürosu açmak istiyoruz. İrtibat bürosu açmak için hangi mercilere başvurmalı ve neler yapmalıyız?

İrtibat büroları tescile tabi değildir.
Ticaret Odaları ve Ticaret Sicilinde herhangi bir işlem yapılmayacaktır.
Konu ilgili yerin belediyesinden açma izni alınması ile yeterli olacağı değerlendirilmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Türkiye’de İrtibat Bürosu Bulunan Yurt Dışı Firmalara Yapılan Yazılım Hizmetleri Kurum Kazancı Tespit Edilirken İndirim Konusu Yapılır mı?

Yurt dışındaki irtibat bürosunun kirasını gider yazabilir miyiz?

Yurtdışı Şubelerden elde edilen kazançlar için Vergi İstisnası var mıdır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here