Ana sayfa İstatistik İrlanda’da tarımsal üretim fiyat endeksi Eylül 2019’da %1,8 arttı

İrlanda’da tarımsal üretim fiyat endeksi Eylül 2019’da %1,8 arttı

592
0

İrlanda’da tarımsal üretim fiyat endeksi Eylül 2019’da %1,8 arttı

İrlanda Merkezi İstatistik Ofisi’nin yayınladığı verilere göre, İrlanda’da tarımsal üretim fiyat endeksi, Eylül 2019’da Ağustos 2019’a kıyasla %1,8 oranında arttı. Tarımsal girdi fiyat endeksi aynı dönemde %0,5 oranında azaldı. Ancak, ticaret endeksi Eylül 2019’da %2,3 oranında arttı.

Yıllık bazda, tarımsal girdi fiyat endeksi Eylül 2019’da Eylül 2018’e kıyasla %0,1 azalırken tarımsal üretim fiyat endeksi Eylül 2019’da Eylül 2018’e kıyasla %5,4 azaldı.


Kaynak: İrlanda Merkezi İstatistik Ofisi / Link: https://www.cso.ie/en/releasesandpublications/er/api/agriculturalpriceindicesseptember2019/
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here