Ana sayfa Vergi İntifa hakkı olan taşınmazın amortisman giderleri indirim konusu yapılır mı?

  İntifa hakkı olan taşınmazın amortisman giderleri indirim konusu yapılır mı?

  2020 Yılında tek işverenden alınan ücret 600.000 TL’yi geçmezse gelir vergisi beyannamesine dahil edilmeyecektir.

  54
  0

  GMSİ beyannamesi verirken intifa hakkı ile sahip olunan meskene ait amortisman gideri indirim konusu yapılabilir mi?

  Amortisman giderinin indirilebileceği görüşündeyiz.

  AŞ yönetim kurulu başkanı şirketten kira, kâr payı ve huzur hakkı alıyor. Gmsi ‘de Kira ve kâr payını zaten bildiriyorum fakat huzur hakkını 650.000 TL geçmediği için bildirim yapmadım. Doğru mu? 

  2020 yılı için 650.000 TL değil, 600.000 TL’nin altındaki tek işverenden alınan Ücret (huzur hakkı) beyannameye dahil edilmez.


  Kaynak: ismmmo
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here