Ana sayfa Muhasebe İnternet üzerinden satış yapan firmalar ne zaman e- fatura kullanmak zorundadır?

İnternet üzerinden satış yapan firmalar ne zaman e- fatura kullanmak zorundadır?

481
0

İnternet üzerinden satış yapan firmalar faturasını e-fatura olarak mı kesecek yoksa belirli bir ciroya ulaştıktan sonra e fatura ya tabi olacak?

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2018 yılı gelir tablosu brüt satış hâsılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 31.12.2019 tarihine kadar, e-Arşiv uygulamasına geçmek zorundadır.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E defter ve e fatura’ ya geçme yükümlülüğü ne zaman başlar?

 

 

 

Google faturaları defter beyan sistemine nasıl işlenecektir?

 

 

 

2019 Yılında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Uygulamalarına Başlama Tarihleri

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here