Ana sayfa Vergi İnternet üzerinden satılan Gümüşler için düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  İnternet üzerinden satılan Gümüşler için düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  Gümüş takı için düzenlenecek faturada KDV oranı ne olmalıdır?

  260
  0

  İnternetten gümüş takı satışı yapan müşterimiz gümüşü saf olarak KDV’siz alıp kolye vs. gibi takılar yapıp internetten satmaktadır. Fatura düzenlerken KDV oranı ne olmalıdır?

  Saf gümüş dışındaki işçilik kısmı için %18 KDV hesaplanır.

  Organize sanayi bölgesi katılımcılara düzenlediği su faturalarında atık su KDV oranının %18 olarak yansıtmaya başladı ve geriye dönük olarak “2015-2020 ATIKSU %8, %18 KDV FARKI” faturası düzenledi. Geriye dönük KDV farkı faturası düzenlenebilir mi?

  Geriye dönük fatura düzenlenip düzenlenmeyeceği konusunda bilgimiz yok. Ancak Aldığınız faturadaki KDV’lerini indirebilirsiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here