Ana sayfa Muhasebe İnternet üzerinden nihai tüketiciye yaptığımız ürün satışlarına istinaden gelen iadeler için gider...

  İnternet üzerinden nihai tüketiciye yaptığımız ürün satışlarına istinaden gelen iadeler için gider pusulası mı düzenlemeli miyiz?

  TAPDK’dan izin çıkmadan alkol satışı yapabilir miyiz?

  53
  0

  İnternet üzerinden tekstil satışı yapan mükellefe yapılan satışlardan iadeler olmaktadır. Bu iadelere gider pusulası düzenlemeli miyiz?

  Gider pusulası düzenlenmesi gerekir.

  A.Ş. şeklinde faaliyet göstermek üzere restoran kurduk. Henüz TAPDK’dan belgemiz çıkmadı. Bu durum alkol alıp/satmamıza dolayısıyla gelir/gider göstermemizde mali olarak sakınca doğurur mu?

  Vergi hukuku olarak bir sakınca yoktur. Ancak diğer mevzuatlar konusunda bilgi sahibi değiliz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here