Ana sayfa Vergi İnternet üzerinde satış yapan ve 2021 cirosu 1 milyonu geçen firmalar...

  İnternet üzerinde satış yapan ve 2021 cirosu 1 milyonu geçen firmalar ne zaman e-Faturaya geçiş yapacak?

  79
  0

  Ana faaliyetimiz dış giyim eşya yapmaktayız, faaliyet kodumuzda internet üzerinde satış bulunmaktadır. 2021 yılı için satışlarımız 1milyon geçti 2022 yılı için e defter geçecek miyiz?

  Sorunuzda belirttiğiniz bilgiler kapsamında önce e-fatura ve e-arşiv fatura yükümlülüğünüz başlamış olacaktır. (başvuru yapılmalı)
  İzleyen yılın başından itibaren e-defter mükellefiyetinizin başlamış olması gerekecektir. (başvuru yapılmalı)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here