Ana Sayfa Ülkeler İngiltere Merkez Bankası da Faizleri Düşürdü, Hem de Rekor Seviyede!!!

İngiltere Merkez Bankası da Faizleri Düşürdü, Hem de Rekor Seviyede!!!

1723
0

İngiltere Bankası faizleri rekor seviyeye düşürdü ve Sterlin ’in (GBP) son değer artışı, gelecek sene enflasyonda yavaş bir artış anlamına gelmektedir.

2016’ nın son toplantısında Para Politikası Kurulu
– Sterlin’ nin yükselişi daha önceki tahmin edilen %2’ lik hedefinden, biraz daha artış anlamına geldiğini,
– Sterlinin fiyat artışında hala bir hızlanma görülmekte ve sterlin bu artıştaki istikrarını sürdürmez ise piyasalarda riske gireceğini belirtti.

Yönetim enflasyonu ve büyümenin arasındaki denge faktörüne vurgu yapan MPC (Monetary Policy Committee);
– Tüketici harcamalarının azalması ve AB’den ayrılma planları, yatırım planlarını sarstığı için, ekonominin 2017’de daha durgun geçeceğini belirtti.

Kaynak: Bloomberg

Tarih: 7 Şubat 2017

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikTürkiye’nin En Güçlü 10 İş Kadını?
Sonraki İçerikSnapchat Para Kaybediyor Ama Yine De Kazanıyor. Nasıl mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz