Ana sayfa Haberler İngiliz iş dünyası alarmda

İngiliz iş dünyası alarmda

326
0

İngiltere’de iş dünyasının en büyük temsilcisi olan Britanya Endüstri Konfederasyonu (CBI), Brexit belirsizliğinin endişe verici seviyelere ulaştığını belirtti.

İngiltere’de mali hizmetlere yönelik iyimserliğin 2009 ekonomik krizinin ardından ilk kez böylesine hızlı bir düşüş göstermesi sonucu İngiliz iş dünyası, ülkenin mevcut durumu için ‘olağanüstü hal’ yorumunda bulundu.

Konfederasyonun yaptığı son anketin sonuçlarına göre söz konusu belirsizlik sebebiyle iş hacmi, 2019’un ilk çeyreğinde kritik düşüş gösterdi.

Brexit’in yarattığı önemli etkiler sebebiyle endüstri grubu, anlaşmasız Brexit’in gündemden kaldırılması gerektiğini vurguladı.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here