Ana sayfa Vergi İndirimli KDV oranına tabi ürünlerin 7326 sayılı kanun kapsamında kayıtlardan çıkartılması durumunda...

  İndirimli KDV oranına tabi ürünlerin 7326 sayılı kanun kapsamında kayıtlardan çıkartılması durumunda hangi KDV oranı uygulanır?

  105
  0

  Pandemiden dolayı okulların kantinlerinde stoklarla ilgili bozulma, süresi geçme vs. ürünler bulunmakta. KDV oranı 30.09.2021 tarihine kadar %8’den %1’e indirilen mal ve hizmetler kapsamında olan ürünler bunlar. 7326 sayılı yasa kapsamında kayıtlardan çıkarmak isteyen işletmeler için KDV oranını %8′ mi yoksa %1’mi uygulamalılar?

  İndirimli KDV oranı uygulanır. (%1)


  Kaynak: ismmmo,GİB
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here