Ana sayfa Vergi İncir paketleme hizmetinde uygulanacak KDV oranı nedir?

  İncir paketleme hizmetinde uygulanacak KDV oranı nedir?

  56
  0

  Bir mükellefim sebze ve meyve kurutma ve paketleme işi ile uğraşmaktadır. İl özel İdaresine ait yaş incirin kurutulup paketlenmesi işini yapacaklar. Teslimde kdv oranı nedir?

  Düzenlenecek hizmet faturasında KDV oranı % 18 olmalıdır.

  Harman makinaları buğday biçme işi yapan firmaların uygulayacağı KDV oranı nedir?

  Bahsettiğiniz teslim için I(BİR) sayılı listede ise; % 1, II (İKİ) sayılı listede ise; % 8 her iki listede de yoksa genel oran olan % 18 uygulanır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here