Ana sayfa Muhasebe İlk defa gerçek usulde vergilenenlere SMMM ücret indirimi mi var?

İlk defa gerçek usulde vergilenenlere SMMM ücret indirimi mi var?

693
0


Ücret tarifesinde yer alan ilk defa gerçek usulde defter tutma durumunda olan mükelleflere uygulanan ilk 2 yıl %50 indirimli uygulamasının tarih hesaplaması nasıl yapılmalıdır? Hesap dönemi olarak mı? Mesela 2017 Aralık ayında kurulan bir şirketin indirim hakkı ne zaman dolar?

İndirimli tarife uygulaması için Takvim yılı baz alınır. Ay dikkate alınmaz. Örneğiniz için 2017- 2018 indirimli uygulanır 2019 için tam tarife uygulanır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İhtarnameler damga vergisine tabi midir?

 

İcra aşamasına geçtiğimiz alacağımız için karşılık ayırabilir miyiz?

 

TÜRMOB sistemine SMMM sözleşmesinin girişi için süre nedir?

 

SMMM sözleşmesini uzattık. GİB’den herhangi bir işlem yapacak mıyız?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here