Ana sayfa Muhasebe İlgili ayında kayıtlara alınmayan tevkifatlı fatura için düzeltme beyannamesi vermeli miyiz?

İlgili ayında kayıtlara alınmayan tevkifatlı fatura için düzeltme beyannamesi vermeli miyiz?

Tevkifatlı fatura kesen, tevkifattan doğan alacaklarını hangi kodu ile nasıl takip etmeliyiz? Muhasebe kaydı nasıl olur?

85
0

Mart ayına ait KDV tevkifatlı fatura yeni geldi. Haziran ayına kaydedilmesinde sorun olur mu? Mart ayına düzeltme beyannamesi verilmesi mi gerekir?

Mart ayı için düzeltme beyannamesi verilmesi gerekir.

Tevkifatlı fatura kesen, tevkifattan doğan alacaklarını hangi kodu ile nasıl takip etmeliyiz? Muhasebe kaydı nasıl olur?

Tevkifat dan doğan alacaklar 136 hesap da takip edilir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here