Ana sayfa Muhasebe İkinci el araç satışında KDV oranı ne olacaktır?

İkinci el araç satışında KDV oranı ne olacaktır?

640
0
SORU
… ikinci el araç alıyoruz satıcı faturayı kar üzerinden %1 KDV hesaplayarak bize fatura kesiyor ve bizim bu aracı sattığımızda kar üzerinden mi yoksa matrah üzerinden mi kdv hesaplamamız gerekiyor?(26.10.2018 17:16)

CEVAP

Sizin firma İkinci el ticareti yapmadığı için.Aracı sattığınız zaman Satış bedelin TAMAMI Üzerinden KDV hesaplayacaksınız.

 


Kaynak: İsmmmo.org.tr – Soru-Cevap bölümü
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here