Ana sayfa Vergi İki yıldan fazla aktifte kayıtlı arsanın satışı KDV’den muaf mıdır?

    İki yıldan fazla aktifte kayıtlı arsanın satışı KDV’den muaf mıdır?

    133
    0

    Bir mükellefimiz 2 tam yıl aktifinde bulundurduğu arsayı satmak istiyor. KDV yönünden istisnaya tabi midir?

    Aktifte kayıtlı olan gayrimenkul veya menkullerin satışında mutlaka fatura düzenlenecektir.

    KV istisnası için KVK 5. maddesindeki, KDV istisnası için KDVK 17/4 maddesindeki şartları taşıması gerekir.


    Kaynak: İsmmmo, GİB
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here