Ana sayfa Muhasebe İki ortaklı limited şirkette, şirket müdürünün yetki süresi bitti. Yetki süresi uzatımı...

İki ortaklı limited şirkette, şirket müdürünün yetki süresi bitti. Yetki süresi uzatımı için toplantı çoğunluğu sağlanamazsa ne yapılmalıdır?

İki ortaklı limited şirkette, şirket müdürünün yetki süresi bitti. Yetki süresi uzatımı için toplantı çoğunluğu sağlanamazsa ne yapılmalıdır?

552
0

İki ortaklı Limited şirketinde yüzde 30 hisseye sahip ortak hiçbir genel kurula katılmıyor. Yüzde 70 hisseye sahip ortağın müdürlük süresi bitti sure nasıl uzatılabilir?

Öncelikle müdürler kurulu toplantıya davette yetkili olduğundan gündem kararı alınır.

Sicil gazetesinde ilan ve ortaklara taahhütlü mektupla davet yapılır.

Kanundaki süre sonunda esas mukaveledeki toplantı ve karar nisaplara uygun olarak genel kurul mevcut ortakla toplanır ve karar alır.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here