Ana sayfa Muhasebe Sermayenin tamamı ödenmeden hisse devri yapılabilir mi?

Sermayenin tamamı ödenmeden hisse devri yapılabilir mi?

İki ortaklı bir şirkette, ortaklardan birisi hissesini devretti. Fakat ödenmemiş sermayesi vardı. Bu durumda muhasebe kaydı nasıl yapılacaktır?

1242
0

İki ortaklı bir şirkette, ortaklardan birisi hissesini devretti. Fakat ödenmemiş sermayesi vardı. Bu durumda muhasebe kaydı nasıl yapılacaktır?

Ödenmemiş sermaye hesabı hisseyi devir alana geçer. 501 hesap da alt hesap açılarak işlem yapılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here