Ana sayfa Muhasebe İki farklı şirketten maaş alan bir kişi gelir vergisi beyannamesinde bu maaşlarını...

İki farklı şirketten maaş alan bir kişi gelir vergisi beyannamesinde bu maaşlarını bildirecek midir?

562
0

İki ayrı şirkette ortaklığı bulunan şahıs için;

1.iş yerinde huzur hakkı
2.iş yerinde maaş ödemesi almaktadır.

Sorum bu ücretleri gelir vergisi beyannamesinde bildirmem gerekiyor mu?

Huzur hakkı da ÜCRET’dir. (GVK md.61) Ücretlerin beyanı GVK 86. maddede belirtilen koşullara göre yapılır. Örnekli açıklama içini GİB web sayfasındaki Ücret gelirleri rehberini inceleyiniz.

http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/2019_ucret.pdf

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Tahakkuk etmiş ancak ödenmemiş huzur hakkı gider yazılabilir mi?

 

Huzur hakkı ödemesi yaptığımız şirket ortağına sigorta primi ödemeli miyiz?

 

 

 

Huzur hakkı elde eden bir kişi kira geliri beyannamesinde bu gelirini bildirmeli mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here