Ana sayfa Vergi İhracatta E-Fatura Kesmeye Başlayan Firma 01.07.2017 Tarihine Kadar Kağıt Fatura da Kesebilir...

  İhracatta E-Fatura Kesmeye Başlayan Firma 01.07.2017 Tarihine Kadar Kağıt Fatura da Kesebilir mi?

  1109
  0

  1- İHRACATTA E-FATURA KESMEYE BAŞLAYAN FİRMA 01.07.2017 TARİHİNE KADAR KAĞIT FATURA DA KESEBİLİR Mİ? 
  EVET.
  01.07.2017 tarihine kadar kâğıt fatura kesilebilir.  

  2- UÇAK YÜKLEMELERİNDE SİSTEMDEN GELEN AĞIRLIK YERİNE AMBAR AĞIRLIĞI YAZMAK ZORUNDAYIZ. BU DURUMDA İHRACAT FATURAMIZIN DA MUTLAKA BEYANNAME KİLOSUNDAN DÜZENLENECEK DOĞRU MU?
  EVET.
  Gümrük Çıkış Beyannamesi bilgileri ile ilgili ihracat faturası bilgileri birbirini doğrulamalıdır. Aksi takdirde sistem hata verecek olup Gümrük Çıkış Beyannamesinin tesciline izin vermeyecektir.

  Kaynak: : Gelir İdaresi Başkanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here