Ana sayfa Muhasebe İhracatımıza ait bedeli yurt dışından borcu temlik alan başka bir firma gönderebilir...

İhracatımıza ait bedeli yurt dışından borcu temlik alan başka bir firma gönderebilir mi?

403
0

Yurt dışına ihracat yaptığımız malın bedelini yurt dışındaki müşterimiz değil de onun müşterisi başka bir şirket havale gönderecek yani temlik yapılacak yurt dışı işlemlerinde de temlik olur mu?

 

Temlik konusunda bilgi sahibi değiliz. Borçlar Hukuku alanında bir hukukçudan görüş alınız. Ancak kambiyo mevzuatına göre dosyanın kapanması için dövizin Yurda getirilmesi gerekir.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İhracat bedellerinin Türkiye’ye getirilmesi ve bankaya bozdurulmasının hesaplama kriterleri nedir?

 

Mikro ihracat satışları KDV beyannamesinde hangi kodla bildirilecektir?

 

İhracat Bedellerinin Tamamının Türkiye’ye Getirilmesi ve en az %80’inin Bankalara Bozdurulması soru-cevap

 

İhracat Bedelinin tamamının Türkiye getirilme zorunluluğu geldi! – 4.9.2018

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here