Ana sayfa Vergi İhracat işlemlerinde kullanılan ambalaj Malzemeleri için gekap beyannamesi verilmeli midir?

  İhracat işlemlerinde kullanılan ambalaj Malzemeleri için gekap beyannamesi verilmeli midir?

  50
  0
  Gekap mükellefi olmayan bir mükellefim 2020 Kasım ayında bir firmadan palet almış ve ürünlerini bu palet ile markete satmıştır. Bu durumda gekap beyan beyannamesi verilmeli midir? 

  Gekap beyannamesi verilecek daha sonra mükellefiyet sonlandırılabilir. Mükellefiyet sonlandırılan kadar boş beyanname verilir.


  İthalat yapan bir firma ithal ettiği ürünleri poşetleyerek ve koliler halinde yurt dışına göndermesi durumunda poşet beyannamesi vermesi gerekir mi? 

  İhracatta kullanılan ambalaj malzemeleri için gekap beyannamesi verilmez. 

  Detay bilgi için aşağıdaki linkteki Rehberi inceleyiniz. 

  https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here