Ana sayfa Vergi İhracat faturasını TL olarak düzenleyebilir miyiz?

  İhracat faturasını TL olarak düzenleyebilir miyiz?

  Maske alım-satım yapan şahıs firması ilaç ihracatı yapabilir mi?

  84
  0
  Maske alım-satım yapan şahıs firması ilaç ihracatı yapabilir mi?

  Türk Ticaret Kanunu bakımından yapmasına engel bir düzenleme bulunmamaktadır. İlaçların perakende satışını yapamaz, iyi çalışmalar.

  İhracat yapacağız. Parası peşin Türk lirası olarak hesabımıza yurt dışından geldi. Şimdi faturasını düzenlerken e-arşiv faturada para birimi TL seçerek düzenlersek doğru olur mu?

  Fatura TL olarak düzenlenebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here