Ana sayfa Vergi İhraç kayıtlı ürün teslimlerinde kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

İhraç kayıtlı ürün teslimlerinde kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

İhraç kayıtlı ürün teslimlerinde kullanılan ambalaj malzemeleri GEKAP beyannamesi kapsamında mıdır?

167
0

Gekap beyannamesinde ihraç ürünlerinin bu kapsamda olmadığı açıkça ifade edilmiştir. İhraç kayıtlı satışları da aynı şekilde düşünebilir miyiz?

İhraç kayıtlı satışlarda GEKAP’ın nasıl uygulanacağına yönelik bir açıklık mevcut değildir.

Bizim yorumuz İhraç kayıtlı satış yurt içine teslim edilmektedir. İhraç kayıtlı mal satan firma Gekap’ı gerektiren bir unsur varsa Gekap beyannamesi verilir.

Yapışkanlı kâğıt ve plastikten ürün (temizlik, kozmetik gibi ürünlerin üreticilerine ) etiketi üreten firmaların GEKAP beyanname verme zorunluluğu var mı?

Beyanname formatın da bahsettiğiniz ürün varsa beyan edilir. (GİB bdp POŞET SEÇENEĞİ)

Konu ile ilgili aşağıdaki linkte bulunan rehberi inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here