Ana sayfa Muhasebe İhraç kayıtlı ürünlerin tesliminde faturanın kayıt tarihi ne olmalıdır?

İhraç kayıtlı ürünlerin tesliminde faturanın kayıt tarihi ne olmalıdır?

İhraç kayıtlı faturayı muhasebe programımıza kaydederken fatura tarihi mi baz alınır yoksa gümrük çıkış beyanın kapanış tarihi mi?

1011
0

İhraç kayıtlı faturayı muhasebe programımıza kaydederken fatura tarihi mi baz alınır yoksa gümrük çıkış beyanın kapanış tarihi mi?

İhraç kayıtlı satış yurt içi teslimdir. Fatura tarihinde kayıtlara alınır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here