Ana sayfa Muhasebe İhraç kayıtlı aldığımız ürünleri yurt içinde aracı bir firmaya satabilir miyiz?

İhraç kayıtlı aldığımız ürünleri yurt içinde aracı bir firmaya satabilir miyiz?

128
0

Mükellefimiz, imalatçı bir firmadan ihraç kayıtlı mal alıp, yine ihraç kayıtlı olarak ihracatçı firmaya satabilir mi?  Yani imalatçıdan ihraç kayıtlı mal direk ihracatçıya değil de yine bir aracıya satılması mümkün müdür, bu şekilde bir satış yapılabilir mi?

İhraç kayıtlı mal alan mükellef kendisi ihracat yapmak zorundadır. Bahsettiğiniz gibi bir yöntem olmaz.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Süresinden sonra ihraç edilen “ihraç kayıtlı satış” için imalatçıya ödenen kdv ihracatçı tarafından iade alınabilecek mi?

 

İhraç kayıtlı alınan mala ilişkin ÖTV Ba-Bs formuna dâhil edilecek midir?

 

İhraç kayıtlı satışlar gelir tablosunda nereye yazılmalı?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here