Ana sayfa Muhasebe İhraç ettiğimiz ürünlerimiz için bir herhangi bir kuruma bildirim yapmak zorunda mıyız?

  İhraç ettiğimiz ürünlerimiz için bir herhangi bir kuruma bildirim yapmak zorunda mıyız?

  İthal mal gümrükten vergileri ödenip millileştikten sonra faturalandırıldığında tekrar KDV ödenir mi?

  35
  0

  Yurtdışına E-ihracat faturası ile mal ihraç ettik. KDV iade talebimiz yok. Bu ihracat ile ilgili olarak Vergi dairesi ya da başka bir kuruma yapılması gereken bildirim var mı?

  Vergi uygulamaları açısından yapılacak bir işlem yok. Kambiyo mevzuatı açısından dövizin yurda getirilmesi gerekir.

  İthal edilen bir mal gümrükten vergileri ödenip çekildikten millileştikten sonra faturalandırıldığında tekrar KDV ödenir mi?

  KDV Gümrük hattında ödenir. Bu işlemin istisna ile ilgisi olmaz.

  İthal edilen mal satışında düzenlenecek faturada KDV tahsil edilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here