Ana sayfa Vergi İflas kararı verilmiş olan bir şirketin yasal beyanları verilmeye devam eder mi?

İflas kararı verilmiş olan bir şirketin yasal beyanları verilmeye devam eder mi?

İflas kararı verilmiş, faaliyet yasağı olan şirkettin defter beratlı gönderilecek mi? Aylık KDV, muhtasar , Ba – Bs ve diğer beyanları verilmeye devam edilecek mi yoksa sadece KDV beyanlarımı verilmeli?

144
0

İflas kararı verilmiş, faaliyet yasağı olan şirkettin defter beratlı gönderilecek mi? Aylık KDV, muhtasar , Ba – Bs  ve diğer beyanları verilmeye devam edilecek mi  yoksa sadece KDV beyanlarımı verilmeli?

İflasına karar verilen şirkette süreç tasfiye sürecinin yönetilme şeklidir. Bu çerçevede yapılması gereken tüm işlemlerin yapılması gerekmektedir.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here