Ana sayfa Muhasebe İcradan aldığımız arsanın KDV’sini indirim konusu yapabilir miyiz? Yasal dayanağı nedir?

İcradan aldığımız arsanın KDV’sini indirim konusu yapabilir miyiz? Yasal dayanağı nedir?

1073
0

Reklam alanında hizmet veren Limited şirketiz. Yatırım amaçlı icra dairesi tarafından açık artırma yolu ile satışı yapılan arsa aldık ödediğimiz KDV’yi indirim konusu yapabilir miyiz? Yapabiliyorsak yasal dayanağı nedir?

 

Yasal dayanak KDV Md.29 dur. İndirim hakkını kullanmayıp ödediğiniz KDV’ni KKEG de atabilirsiniz tercih sizin.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İşçinin İcra Dairesindeki Borcuna Mahsuben İşveren Tarafından Yapılan Maaş Kesintisinin İcra Dosyasına Ödenmemesi Halinde Sorumlu Kimdir?

 

Hali hazırda vergi incelemesinde olan defterlerimiz ile ilgili vergi dairesi de ayrıca başka bir konu hakkında bilgi istiyor. Ne yapmalıyız?

 

İcra Dairelerinde Yapılan Satışlar KDV’ye Tabi Midir?

 

Vergi dairesine açılan davayı kazanırsanız avukatlık ücretini ve yargılama giderlerini nasıl alırsınız?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here