Ana sayfa Çalışma Hayatı Huzur hakkı ödemesi yapılan kişiye tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilir mi?

  Huzur hakkı ödemesi yapılan kişiye tamamlayıcı sağlık sigortası yapılabilir mi?

  74
  0

  Şirket Yönetim kurulu üyelerine huzur hakkı ödemesi yapıyoruz. YK üyelerinin tamamlayıcı sağlık sigortasını bordroya ekleyip giderleştirebilir miyiz? Eş ve çocuk için de tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırması durumunda bu tutarları da bordroya ekleyebilir miyiz?

  Huzur hakkına hiç bir unsur eklenemez. Bahsettiğiniz harcamalar ücretli çalışanlara yapılması halinde ücrete eklenerek giderleştirilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here