Ana sayfa Vergi Huzur hakkı ödemeleri asgari ücretin altında kalabilir mi?

    Huzur hakkı ödemeleri asgari ücretin altında kalabilir mi?

    63
    0

    Huzur Hakkı ödeneğinde ara verme olabilir mi?

    Huzur hakkı ücrettir. Ödeme var ise bordro düzenlenir. Ödeme yoksa gider yaratılmaz.

    A.Ş. yönetim kurulu başkanına brüt 3.500 TL huzur hakkı ödemesi yapılmaktadır. 

    2021 yılında asgari ücrete yapılan zam ile brüt huzur hakkı asgari ücretin altında kalmaktadır.

    Huzur hakkı ödemesinin asgari ücretteki gibi taban ücreti var mıdır? 

    Huzur hakkı ödemesi Asgari ücret ile ilgisi yok. Brüt tutar asgari ücretin altında olabilir.

    Muhtasar beyannamede yeri de ayrıdır. Huzur hakkı GVK 61. maddede ÜCRET olarak tanımlanır KDV ile ilgisi yoktur. 

    Bizim size önerimiz sosyal medya veya diğer kaynaklara değil odamızın, Türmob’un ve GİB’in web sitelerini takip etmenizdir. Yönetim kurulu üyesi tüzel kişi zaten olmaz.


    Kaynak: ismmmo
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here