Ana sayfa Haberler Huawei’den siber güvenlik suçlamalarına yanıt

Huawei’den siber güvenlik suçlamalarına yanıt

366
0

Son zamanlarda skandallarla gündeme gelen Huawei şirketinin CEO’su Ken Hu, şirketin yeni kampüsünün kurulduğu Donnguan şehrinde açıklamalar yaptı.

Şirketin ağ ekipmanlarının güvenli olmadığı suçlamalarına cevap veren Hu, şu sözleri sarf etti: ‘’Güvenlik suçlamaları söz konusu olduğunda gerçeklere yer vermek en iyisidir. Söz konusu gerçek ise Huawei’nin sicili güvenlik bazında tertemizdir. Siber güvenliğin küresel bir sorun olduğuna inanıyoruz. Bu, tüm endüstriyi ilgilendiren bir sorun ve bu sorunu hep birlikte ele almalıyız.’’

Söz konusu iddialar, Huawei’nin Çin hükümetinin bir aracı olarak kullanıldığı suçlamalarını takiben ortaya atılmıştı.

Hu, konuşmasında bu suçlamalara da yer verdi ve şirketin ‘herhangi bir hükümetten, müşterilerinin veya diğer ülkelerin işleri veya ağlarına zarar vermekle ilgili bir talep almadıklarını’ belirtti.

 

 

 


Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here