Ana sayfa SGK Home – Ofis çalışan bir avukatın yanında çalıştırmaya başlatacağı kişinin sigortalılığı ne...

Home – Ofis çalışan bir avukatın yanında çalıştırmaya başlatacağı kişinin sigortalılığı ne zaman başlar ve tabi olacağı sigorta kolu ne olmalıdır?

Home – Ofis çalışan bir avukatın yanında çalıştırmaya başlatacağı kişinin sigortalılığı ne zaman başlar ve tabi olacağı sigorta kolu ne olmalıdır?

705
0

Home-ofis olarak çalışan bir avukat yanında iş sözleşmesi yapacağı “işçi avukat” çalıştırmak istediğinde, çalıştırılacak olan kişinin sigortalılığı ne şekilde olabilir?

Sigortalılık fiili çalışma ile başlar ve işçi statüsünde olacaksa 4a kapsamında bildirimler esas alınır. İşyerinin türü bu bildirimi değiştirmemektedir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here