Ana sayfa Dünya Hollanda’da İhracat 2020’nin İlk Altı Ayında %9 Oranında Düştü

  Hollanda’da İhracat 2020’nin İlk Altı Ayında %9 Oranında Düştü

  66
  0

  Merkez İstatistik Kurumu CBS tarafından yayımlanan resmi verilere göre, 2020 yılının ilk altı aylık döneminde Hollanda’nın ihracatı bir önceki yılın aynı dönemine göre %9 oranında düşüş yaşanmıştır. Bu oran, 23 milyar Avro’luk bir düşüşe tekabül etmektedir. Söz konusu dönemde Hollanda’da üretilen ürünlerin ihracatı yaklaşık 128 milyar Avro değerindedir.

  Hollanda’nın en fazla ihracat yaptığı ülkeler arasında Birleşik Krallık yer almakta olup, 2020 yılının ilk altı ayında yaşanan ihracat gerilemesinden en fazla etkilenen ihracat ülkesi olarak Birleşik Krallık öne çıkmaktadır. Buna göre, Birleşik Krallığa yapılan ihracat bir önceki yılın aynı dönemine göre %23 gerilemiştir. Gerçekleşen ihracat düşüşünün yaklaşık üçte biri akaryakıt ve doğalgaz ihracatının gerilemesinden kaynaklanmaktadır.

  Hollanda ihracatının yaklaşık üçte ikisi Avrupa ülkelerine gerçekleşmekte olup, bahse konu dönemde Avrupa’ya ihracat %13 gerilemiştir. Amerika’ya ihracat %16 gerilemiş olup, Asya kıtasına yapılan ihracat ise %2 artmıştır.


  Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı/Deventer Ticaret Ataşeliği
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here