Ana sayfa Ekonomi Hollanda Ekonomisi Her Zamankinden Daha Güçlü

Hollanda Ekonomisi Her Zamankinden Daha Güçlü

708
0

Hollanda Ekonomisi Her Zamankinden Daha Güçlü

Hollanda’nın ekonomik performansı halen canlı olmakla birlikte önümüzdeki senelerde de bu canlılığını sürdürmesi olası gözükmektedir. Hollanda ekonomisi gücünü; sağlıklı  bir iş çevresinde güvenli istihdamdan olanaklarından almaktadır.

Öte yandan son zamanlarda yapılan Ekonomik Kalkınma Örgütü anketine göre, ekonomik büyüme 2018 yılında % 3.3, 2019 yılında ise 2.9 oranında gerçekleşecektir.

Ankete göre Hollanda’nın en büyük problemi genç nüfus oranındaki düşüş ve dolayısıyla yaşlı nüfus oranındaki artıştır.

Ankette önemli olan bir diğer husus ise Genel Sekreter Mona Keijzer’in de altını çizdiği üzere, Hollanda vergi sisteminde yapılan değişikliklerin sisteme entagrasyonudur.

_______________________________________________________________________

Kaynak: OECD
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here