Ana sayfa Muhasebe Hissemi devir ettim ancak Müdürlük yetkimi iptal ettirmeyi unuttum! Sorumluluğum devam eder...

  Hissemi devir ettim ancak Müdürlük yetkimi iptal ettirmeyi unuttum! Sorumluluğum devam eder mi?

  342
  0
  SORU
  2007 yılında kurulmuş bir şirkette kurucu ortak ve süresiz müdür seçilen bir gerçek kişi, 2008 yılında hisselerin tamamının devir yaparak tescil ve ilan ettiriyor.
  Alınan Kararda Sehven müdürlüğünün sonlandırılması unutuluyor.
  Bahsettiğimiz şirket şuan yaptığımız inceleme sonucu 3 kez el değiştirmiş ve vergi borcu olan bir mükellef.
  1. Sehven yetkisini sonlandırmayı unuttuğumuz şirket müdürü için nasıl bir yol takip etmemiz gerekiyor?  Not: Şirket Gayri Faal adresinde bulunamıyor.(02.11.2018 12:28)

  CEVAP

  Sehven mazereti hukuken geçersizdir. 6183 Sayılı yasaya göre Müdürlük den dolayı sorumluluk sürmektedir.


  Kaynak: İsmmmo Soru-Cevap Bölümünden alınmıştır.
  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here