Ana sayfa Muhasebe Hisseli kira ödemelerinde gider pusulası düzenlenir mi? Ba formunda bildirimi nasıl yapılır?

Hisseli kira ödemelerinde gider pusulası düzenlenir mi? Ba formunda bildirimi nasıl yapılır?

462
0

Brüt kira ödemesi bankadan 8.775,00 TL olarak yapılmaktadır. 6 hissedar var. 3 Aylık Muhtasar vermekteyiz. Bu şekilde ödenen aylık kiraları muhtasar hisse oranına göre dağıtarak yazıyoruz. Ödeme ortak açılan hissedar kira hesabına yapılıyor.

– Ben BA Formuna aylık olarak kişi bazında geçmese de 8.775,00 TL kiranın bildirimini yapacak mıyız?

– Hangi TC kimlik numarasına yazacağım?

– Dekontla bankaya ödenen kira için gider pusulası tanzim etmeme gerek var mı?

 

BA formuna bir ortağın kimlik bilgileri yazılarak toplam brüt tutar bildirilir. Banka dekontu dışında ayrıca gider pusulasının düzenlenmesi gerekmez.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

 

Hisseli kira ödemelerini Ba formunda nasıl bildireceğim?

 

 

 

Hisseli mülk sahiplerini Ba formunda ayrı ayrı mı bildireceğim?

 

 

 

Gider Pusulasında KDV Olur mu?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here