Ana sayfa Muhasebe Hisse devirlerini vekaletten yapabilir miyiz?

  Hisse devirlerini vekaletten yapabilir miyiz?

  Limited Şirket hisse devirleri noterden vekalet ile yapılabilir mi?, Ltd.Şt. hisse devirleri kararı vekaleten imzalanabilir mi?, A.Ş. hisse Devirleri tescile tabi midir?, A.Ş. Hisse devirlerinin pay defterine işlenmesi yeterli midir? A.Ş. Hisse devirlerinin noterden yapılması zorunlu mudur?  

  100
  0

  Limited şirketlerde hisse devri noterden vekaletten yapılabilir mi?

  Gerek hisse devri gerekse bu devrin onaylanacağı genel kuruldaki katılım vekaleten olabilmektedir.

  Üç ortaklı anonim şirkette ortaklardan biri şirket hisselerini diğer iki ortağa devretmektedir.

  Bu durumda şirket iki ortaklı olmaktadır. Hisse devri tescile tabi değil. Ancak ortak sayısı ikiye düştüğünden ana sözleşmede tadil gerekli mi?

  Hisse devri tescile tabi olmadığından pay defterine işlenmiş olması yeterli olacaktır.

  Genel kurulun yapılmasında tescil edilmez.

  Ancak son ortakları gösteren hazirun cetvelinin olması bakımından fayda sağlayacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here