Ana sayfa Dünya Hırvatistan’da tüketici fiyat endeksi %0,1 azaldı

Hırvatistan’da tüketici fiyat endeksi %0,1 azaldı

531
0

Hırvatistan’da tüketici fiyat endeksi %0,1 azaldı

Hırvatistan İstatistik Kurumu’nun yayınladığı verilere göre, Hırvatistan’da Kasım 2019’da, Ekim 2019’a kıyasla, tüketici fiyat endeksi ile ölçülen kişisel tüketim için mal ve hizmet fiyatları ortalama olarak %0,1 azaldı. Kasım 2018’e kıyasla, yıllık düzeyde ve yıllık ortalamada %0,7 arttı.

Ana gruplar tarafından tüketime bakıldığında, Kasım 2019’da Ekim 2019’a göre en yüksek düşüş mobilyalar, ev eşyası ve rutin ev bakımı fiyatlarında olmuştur.

Tüketici fiyat endeksindeki Kasım 2019’da Ekim 2019’a göre düşüş, giyim ve ayakkabı fiyatlarında ortalama %0,9, Alkollü içecek ve tütün fiyatlarında ortalama %0,1 artışla düzeldi.


Kaynak: Hırvatistan İstatistik Kurumu / Link: https://www.dzs.hr/default_e.htm
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here