Ana sayfa Haberler Hırvatistan euro’ya geçiyor

Hırvatistan euro’ya geçiyor

112
0
Hırvatistan euro’ya geçiyor

Hırvatistan para biriminin kuna’dan euro’ya değiştirilmesi için harekete geçti.

Pazartesi günü Euro Grubu Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre Hırvatistan, Avrupa Döviz Kuru Mekanizması’na başvuruda bulundu.

Söz konusu adımın gerçekleşmesi için Hırvatistan bazı taahhütlerde bulundu.

Bu taahhütler arasında Avrupa Merkez Bankası’na ülkedeki bankacılık denetimini üstlenmesi için gerekli hazırlıkları yapma, kara para aklama kurallarına ilişkin düzenlemeleri uygulama ve kamu yönetimini daha etkili hale getirme yer alıyor.

Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Komisyonu, söz konusu taahhütlerin yerine getirilip getirilmediğini takip edecek.

Tüm prosedürlerin tamamlanmasının ise 2023 yılını bulacağı tahmin ediliyor.

 


Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here