Ana sayfa Muhasebe Her gün fiili olarak 3 saat çalışan işçiyi 30 gün SGK’lı olarak...

  Her gün fiili olarak 3 saat çalışan işçiyi 30 gün SGK’lı olarak göstermekte sakınca var mıdır?

  353
  0

  Her gün fiili olarak 3 saat çalışan işçiyi 30 gün SGK’lı olarak göstermekte akınca var mıdır?

  5510 sayılı GSS Kanununda fiil çalışma karşılığında bildirim yapılabilmektedir. Fiili Çalışma olmadan GÖSTERMEK diye bir kavram bulunmamaktadır.

  Günde üç saat çalışan bir işçinin tam süresi 30 gün olarak bildirilmesi halinde SGK tarafından ancak bir tespit yapılması halinde çalışma olmayan süreler için İptal 4/a düzenlenip ipc kesilip o süreler için teşvikler iptal edilir.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


   

  BENZER İÇERİKLER

  Kısmi süreli işe alınacak personel ile kısmı süreli iş sözleşmesi yapmamız SGK açısından yeterli midir?

   

   

  Serbest meslek mensupları kısmi süreli çalışarak kaşesini kullanabilir mi?

   

   

  Kısmı süreli çalışanların eksik gün bildirimi SGK ya gönderilecek mi?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here