Ana sayfa Muhasebe Haziran ayından sonra kapanış tasdiki yaptırırsak geçerli olur mu?

Haziran ayından sonra kapanış tasdiki yaptırırsak geçerli olur mu?

Haziran ayından sonra kapanış tasdiki yaptırırsak geçerli olur mu?

71
0

VUK Yönünden zorunlu olmayan kapanış tasdiki 30.06.2020’de değil de temmuz ayı içinde yapılsa, TTK yönünden (aynı zamanda mahkemelerde) hiç tasdik ettirilmemiş mi sayılır?

TTK’ya göre 30 hazirandan sonra kapanış onayı yapılması halinde hiç tasdik ettirilmemiş sayılır. Kapanış onayı TTK hükümlerine göredir.

Vergi Hukukuna göre Kapanış tasdiki diye bir zorunluluk yok. VUK’na göre zorunlu olmayan işlemler için usulsüzlük cezası kesilmez.

17.02.2020 tarihinde tasfiyesi sonuçlanmış limited şirketin yevmiye defteri kapanış tasdiki hangi tarihe kadar yaptırmalıyız?

17.02.2020 Tarihinden itibaren 6 ay için kapanış onayı yapılacaktır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here