Ana sayfa Çalışma Hayatı Haziran ayı içerisinde nakdi ücretsiz desteği alan bir kişi rapor alırsa SGK...

Haziran ayı içerisinde nakdi ücretsiz desteği alan bir kişi rapor alırsa SGK bildirim kodu ne olmalıdır?

Haziran ayı içerisinde nakdi ücretsiz desteği alan bir kişi rapor alırsa SGK bildirim kodu ne olmalıdır?

453
0

Haziran ayında ücretsiz izin desteğine 30 gün olarak müracaat ettiğimiz işçimiz istirahat raporu almış 6.ay içerisinde 21 günlük hem ücretsiz izin destek parası hem istirahat parası alabilir mi?

Raporu onaylayıp eksik gün kodu olarak 29 girmeniz gerekmektedir. İşçi rapor parasını alacaktır.

Kısa çalışma ödeneği 20 Mayıs 2020’de sona ermiş işyeri için ödeneğin uzatılması dolayısıyla Temmuz ayında 30 günlük kısa çalışma ödeneği otomatik olarak mı hesaplanacaktır. Bu işyeri temmuz ayında fiilen çalışıyorsa ödeneğin verilmemesi için İŞKUR’a müracaat mı edilmelidir?

İŞKUR ödeneğin başvuruşuz onayı yapma şeklinde açıklamalar bulunmaktadır.

Bu yüzden fiilen çalışmanız başlamış ise bu durumu bildirir bir dilekçeyi İŞKUR’a iletmeniz gerekmektedir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here