Ana sayfa Muhasebe Hasılat esaslı vergilendirme yöntemini kimler seçebilir?

Hasılat esaslı vergilendirme yöntemini kimler seçebilir?

498
0

Hasılat esaslı vergilendirme KDV, 2019 Ocak ayı itibarıyla uygulanmaya başlandı. Hasılat esaslı vergilendirme usulü uygulanacak sektör ve vergi oranı nedir?

 

Konu ile ilgili açıklamalara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

https://archive.ismmmo.org.tr/docs/mevzuat/duyuru/11022019_hasilat_esasli_vergilendirme_utulunu_secen_toplu_tasima_otobus_isletmeleri_icin_kdv_orani.pdf

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Hasılat Esaslı KDV uygulamasına ilişkin Tebliğ TASLAĞI – Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair 25 Seri No.lu Tebliğ TASLAĞI hazırlanmıştır.

 

 

 

Toplu taşıma araçları için hasılat esaslı KDV uygulaması başladı.

 

 

 

Yabancı Ortak, Şirket Hissesini İtibari Değeri Üzerinden Devrederse Vergilendirme Nasıl Yapılır?

 

 

 

 

Hâsılat Esaslı Vergilendirme Usulünü Seçen Toplu Taşıma Otobüs İşletmeleri İçin Kdv Oranı %1,5 Olarak Belirlenmiştir.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here