Ana sayfa Muhasebe Hasılat esaslı KDV kimlere uygulanır?

Hasılat esaslı KDV kimlere uygulanır?

332
0

Cumhurbaşkanlığı 718 sayılı kararname ile uygulamaya konan hasılat esaslı kdv uygulaması şu anda smmm’lere uygulanmakta mıdır?

Hayır. Sadece Şehir içi otobüs işletmeleri için uygulanıyor.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Hasılat esaslı KDV uygulaması başladı mı?

 

 

Toplu taşıma araçları için hasılat esaslı KDV uygulaması başladı.

 

 

Hasılat Esaslı KDV uygulamasına ilişkin Tebliğ TASLAĞI – Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair 25 Seri No.lu Tebliğ TASLAĞI hazırlanmıştır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here