Ana sayfa Muhasebe İnternet üzerinden satış yapan firmaların e-arşiv faturaya geçme zorunluluğu için brüt satış...

İnternet üzerinden satış yapan firmaların e-arşiv faturaya geçme zorunluluğu için brüt satış tutarı nedir?

Hali hazırda İnternet üzerinden satış yapan e arşiv faturaya geçme zorunluluğu için sınır nedir? Ne kadar brüt satış şartı nedir?

84
0

Hali hazırda İnternet üzerinden satış yapan e arşiv faturaya geçme zorunluluğu için sınır nedir? Ne kadar brüt satış şartı nedir?

Mevcut yürürlükteki mevzuata göre; İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 1.1.2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here