Günlük olarak çalıştırılan personelin SGK girişini yapmalı mıyım yoksa çalışan personel için...

  Günlük olarak çalıştırılan personelin SGK girişini yapmalı mıyım yoksa çalışan personel için gider pusulası mı düzenlemeliyim?

  55
  0
  PAYLAŞ

  Lojistik Kargo taşımacılığı faaliyeti olan Ltd. şirket ihtiyaç doğrultusunda günlük yada 2 günlük olarak elaman çalıştırılması gerekmektedir.
  Bu kişilere ait ssk girişleri açısından part-time sözleşme yapılmasa mı yoksa gider pusulası ile mi işlem yapılması gerekiyor?

  Çağrı üzerine kişilere kısmi süreli iş sözleşmesi yapılarak, SGK hizmet listesinde bildirilmelidir.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BENZER İÇERİKLER

  Saat üzerinden kısmi süreli sözleşme yapılabilir mi?

  Saat üzerinden kısmi süreli sözleşme yapılabilir mi?

   

   

   

  SGK Teşvikinde ortalama personel sayısı kriterinin haricinde bir şart var mı?

   

   

   

  Kısmı süreli çalışanların eksik gün bildirimi SGK ya gönderilecek mi?

   

   

   

  Kısmi süreli çalışma saatini geçen işçi için ücret bordrosu ve SGK bildirimleri nasıl yapılır?

   

   

  BİR CEVAP BIRAK